Leicester zanechal dominantného Munstera neistý a zahanbený

Bol to víkend, keď východný Midlands rugby išiel na západ. Leicester nasledoval Northamptona pokorne doma Leinsterom v predošlej noci s ich najťažšou porážkou v Európskom pohári.

V deň, keď Racing 92 prehrala doma proti Glasgowovi, Munster prevzal kontrolu nad skupinou, aj keď s tromi odchádzajúcimi zápasmi prišiel s druhým víťazstvom po bonusovom bode po tom, čo v prvom polčase odišiel Leicester s radom vysokých kopov, hlavne z ich scrum-half Conor Murray.On mal výhodu stávkové bonusy nad jeho súperom Lions Ben Youngs hrať za dominantné balenie a aplikovať knockout ranu po intervale, kedy Tigers stratil tvar a potom ich disciplína.Dylan Hartley je Northampton červená karta ohrozuje Lions kapitán sen Prečítajte si viac

Finalisti Európskeho pohára v minulej sezóne boli vylosovaní z Anglicka a Francúzska, ale Munster a Leinster oznámili, že je nepravdepodobné, že by sa opakovali. Dve predchádzajúce najhoršie porážky v turnaji prišli na hranicu v Belfaste a prišli naspäť na päť po sebe idúcich víťazstiev vo všetkých súťažiach, ktoré v tomto štádiu v Európe zdvojnásobili Munster pred rokom.

Munster vyhral všetky šesť zápasov od predčasnej smrti Foleyho, jednej z ikon provinčných rugby, v októbri.Ak boli pôvodne poháňaní emóciami, tu sa počítali a bezohľadne účinne, spočiatku hrajú na majetok, vyvíjali tlak a nútili chyby. Back-veslári CJ Stander a Peter O’Mahony nastavili tón, všetky svaly a zhone, a tigre nemali kohokoľvek ako fyzicky impozantného.

Murray plne využil svoju promočné akcie Unibet dominanciu balíčka a členenie – dlho predtým na konci oni strhli Leicester späť v scrum – váženie jeho kopy, ktoré boli vždy zamerané na Leicester ľavého krídla, kde Adam Thompstone a full-back George Worth, robiť jeho prvý štart v Európe, boli prenasledovaní do chýb Darren Sweetnam.

Leicester bol chytený medzi svojou stratégiou presúvania lopty a potrebou dostať sa z vlastnej polovice a keď kopali, tak to urobili neúčinne.Zatiaľ čo Munsterovo prenasledovanie bolo silné, Simon Zebo bol zriedkavo napadnutý pri chytaní lopty a full-back dokázal udržať tlak na tigrov, ktorí sa na najslnečnejšom decembrovom popoludní ocitli v stále tesnejšom zábere bez prostriedkov.

Iné ako Stander break, ktorý Murray podporoval, Munster len zriedka hrozil v úvode 30 minút, nosiť svojich súperov s radom úderov tela. Leicester bol pravidelne penalizovaný v rozpade, aby sa pokúsil spomaliť loptu na domácej strane, a keď sa Ed Slater odvrátil po tom, čo urobil zápas vo svojom vlastnom 22, bol poslaný do bin-bin.

Munster bol potom 12-0 cez štyri tresty Tyler Bleyendaal a mužskou výhodou pre svojich súperov.Séria diskov sa dostala bližšie k linke predtým, než Murray oklamal obranu tým, že sa pozrel von a prešiel dovnútra do Zebo, ktorý sa vyhýbal minulému Lachlan McCaffreyovi.

Ak Munster nemal autoritu starých boli neúnavní a vytrvalí. Leicester upravil svoj prístup po prestávke, ale nebol úspešnejší pri držaní lopty. Manu Tuilagi, ktorý začal svoj prvý štart od otváracieho dňa sezóny, sa trikrát dotkol lopty a jeho hra skončila v hriešnom koši po tom, čo ukázal svoju frustráciu tým, že otočil pravú ruku, keď sa pripojil k poruche. Mal to šťastie, že sa v poslednej chvíli Jean Kleyn naklonil, takže rana sa pozrela z jeho hlavy. Keby nebol, chytil by ho do tváre. Facebook Twitter Pinterest Jaco Taute z Munsteru si vyskúšal tretí pokus.Fotografia: Sheridan / INPHO / Rex / Shutterstock

Keď Worth ťahal centrum Munstera Jaco Taute, keď naháňal kop nad Leicesterovou líniou, stal sa tretím hráčom svojej strany, ktorý bol poslaný do bin-bin. Jeho čin bol tiež potrestaný trestným pokusom, hoci to, či Taute, ktorý hľadal svoj hattrick, by dosiahol loptu v čase, bolo viac v ríšach možného ako pravdepodobného.

Taute’s prvý pokus prišiel po 20 metroch jazdy maul z lineout a jeho druhý nasledoval prestávku Sweetnam, ktorého úloha kick chaser bola teraz prepustený.Vybral dvoch obrancov pred oslobodením centra, ktoré je v posledných týždňoch s Munsterom na krátkodobej zmluve pred návratom do Južnej Afriky, s vnútorným preložením.

Príbeh zápasu bol sčítaný v posledných minútach, keď Leicesterova náhradná šlapka, George McGuigan, išla na linku Munster pri hľadaní útechy. V jeho ceste bol Stander, ktorý ho držal hore a vyzliekol ho z lopty, túžiac po klube, ktorý založil svoj značný úspech v minulých rokoch na fyzickej nadvláde. Povedal Leicesterov riaditeľ rugby. “Dali sme sa pod tlak tým, že kopne zle a pozvať Munster, ktorý vyhral každý kúsok fyzickej súťaže, aby beh na nás.” Vinu máme len my. Výkon nebol prijateľný.Dúfam, že z toho nič nevrátime do návratu, keď musíme zachrániť hrdosť. Hráči to nemusia povedať. Nebudeme sa presúvať a vzdať sa fondu. “